Porady

Porady

Porady świadczone przez fryzjera salonu Cztery Łapy to pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji, prawidłowej techniki ich zastosowania oraz doboru właściwych kosmetyków dla psów od wieku szczenięcego do oldboja.

Posiadając psa w wieku 'weterana' - znasz dobrze narzędzia i kosmetyki do jego pielęgnacji i wypracowałeś sobie własną technikę pielęgnacji swojego przyjaciela. Nie zapomnij, iż z wiekiem psa zmienia się nie tylko on sam, ale też jego możliwości, kondycja szaty i skóry. Bardzo często u starszych psów możemy spotkać się ze zmianami skórnymi w postaci brodawek lub różnego rodzaju naroślami – uważaj na nie podczas czesania, szczotkowania aby ich nie uszkodzić. Pielęgnując swojego 'oldboja' postępuj taktownie. Starszy pies może mieć problemy ze stawami lub trudno mu jest wystać w odpowiedniej pozycji przez dłuższy czas – uszanuj to i próbuj dopasować się do jego możliwości.

Jeżeli zaś Twój pies ma 2-3 miesiące i dopiero poznaje dom i otoczenie, bądź świadom że jesteś jego przewodnikiem po nowym świecie. Chcesz go wyczesać lub wykąpać ale nie za bardzo wiesz jak to dobrze zrobić – zgłoś się do fryzjera w 'Czterech Łapach' - chętnie podzielę się z Tobą wiedzą zdobytą przez 10 lat w pielęgnacji psów.

Pamiętaj że tak jak będziesz postępował pielęgnując swojego nowego przyjaciela na samym początku, będzie miało kluczowe znaczenie dla dalszej wspólnej drogi. Wykonując jakiekolwiek zabiegi pielęgnacyjne staraj się być delikatnym i łagodnym. Daj możliwość twojemu psiakowi zapoznania się z narzędziami, szczotką lub grzebieniem – po prostu niech je obwącha, zobaczy.

Pracuj spokojnie i dokładaj starań aby dostarczać psu pozytywnych bodźców np. poprzez smakołyk za dobrze wykonaną czynność – wyczesanie łapki. To w jaki sposób nauczysz swojego psa czesania, kąpieli czy suszenia jego samego czyli jego futra, będzie procentowało lub nie przez całe jego życie.

 

Nie masz na ten temat wiedzy ? Zapraszam Cię wraz z psem do odwiedzenia mojego salonu.

Być może zainteresuje Cię strzyżenie