Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne

Zabiegi pielęgnacyjne to takie, które można wykonać podczas wizyty psa w salonie na pełnej pielęgnacji strzyżenia, trymowania czy kąpieli, jak również pomiędzy kompleksowymi wizytami lub też w okresie zimowym, gdzie staramy się pozostawić większą okrywę włosa psa będącą naturalną ochroną przed zimnem i mrozem.

Do zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w salonie 'Cztery Łapy' zalicza się:

  • czyszczenie uszu z włosów i woskowiny
  • obcinanie pazurków
  • pielęgnacja okolic oczu
  • wycinanie włosów pomiędzy opuszkami łap
  • przycinanie włosów pod ogonem i podgalanie podbrzusza psom dla zachowania i ułatwienia codziennej higieny

Usługa czyszczenia uszu i obcinania pazurków w salonie 'Cztery Łapy' wykonywana jest nieodpłatnie przy zamówieniu strzyżenia, trymowania lub kąpieli psa.

Jako właściciel zwróć szczególną uwagę na codzienną pielęgnację okolic oczu twojego psa. Dotyczy to szczególnie ras psów małych – niskich.

Kurzu, piasku i brudu unoszącego się w powietrzu jest o wiele więcej na małej wysokości a co za tym idzie trafia go  sporo do psich oczu powodując automatycznie większe wydzielanie łez do ich przemywania.

Te spływające łzy wraz z kurzem i brudem pozostawione przez dłuższy czas często zlepiają się z włosem i tworzą warstwę, która blokuje dopływ powietrza do skóry. Może to powodować odparzenia, otwarte rany i zakażenia bakteryjne.

Bądź troskliwym właścicielem swojego psa, zaglądaj mu w oczy codziennie i usuwaj nagromadzone z kurzem łzy.

 

Być może zainteresują Cię porady